Haber & Duyuru


FATCHO 5 EC su ile çok kolay karışır ve terkibinde yer alan yayıcı-yapıştırıcı sayesinde ihtiva ettiği bakırı yapraklara homojen olarak yayar ve ince bir bakır tabakası oluşturur. Bu nedenle daha uzun süre kontrol sağlayarak uygulama sayısı azalır.

FATCHO 5 EC, yağmurla yıkanmaya çok dayanıklıdır.

FATCHO 5 EC, ultraviyole ışınlarından etkilenmez, püskürtme aletlerini aşındırmaz, memeleri tıkamaz.

Nordox 75 WG, bakır üretim devi olan Norveç’li Nordox A/S firmasının dünyanın birçok ülkesinde kullanılan geniş spektrumlu ve koruyucu özellikteki bakırlı fungusitidir. Türkiye tek satıcısı Doğal A.Ş. firmasıdır.

Nordox 75 WG, bakır oksit formunda olup bakırın antifungal özelliklerinden yararlanmak için özel olarak işlenmiş küre şeklinde granül bakır bileşiklerinden oluşur.

 

WG (Suda Dağılabilen Granül) formülasyon yapısındadır. WG formülasyonu sayesinde tozumaz. Granül akışkan formdadır. Kullanıcı dostudur.

Teknolojisi sayesinde üstün yapışma özelliğine sahiptir. Küre şeklindeki yapısı su içinde tamamen ıslanmasını ve sürekli olarak yayılmasını sağlar.

WG formülasyonu sayesinde suda tamamen erir.

Zerre boyutu en küçük bakırlı fungusittir. Bakırlı fungusitlerin; tarla koşullarında tutunması ve tekrar yayılması için zerre boyutu çok önemlidir. Zerre boyu ne kadar küçük ise o kadar iyi bir kaplama sağlanır.